Blog

SAP Fiori ile İş Analitikleri

Kıvanç Oktaş | 2015-09-21

SAP Fiori çıktığı günden beri SAP kullanıcılarının dikkatini çekmiş gibi gözüküyor. Peki Fiori ile ERP operasyonlarınızı yürütürken aynı zamanda BW ve Business Objects gibi analitik uygulamalarınıza da erişebileceğinizi biliyor muydunuz?

Devamını Oku

Türkiye’nin İlk SAP BusinessObjects Cloud Projesi’nden Gözlemlerim

Kıvanç Oktaş | 2017-05-02

Bulut ile gelen dönüşümü en hareketli yaşayan sağlayıcılardan biri olan SAP, bulut platformda sunduğu Hybris, S4HANA, SuccessFactors gibi ürünlerinin arasına iş analitikleri için de bir çözüm ekledi: SAP BusinessObjects Cloud.

Devamını Oku

Gerçek Hayatın Analitikleri: Beyaz Yaka İçin Dünya Kupası İzleme Rehberi

Kıvanç Oktaş | 2018-06-13

Yapılan bir araştırmaya göre Dünya Kupası kendini futbol izleyicisi olarak tanımlayanların büyük çoğunluğu için olimpiyatlardan bile büyük bir spor etkinliği. Bu alanda pek çok kaynağa ve doyurucu bilgiye ulaşmak mümkün. Futbolseverler hangi takım daha güçlü , yıldız oyuncuların istatistikleri ve analizleri hakkında pek çok detaya hakim.

Devamını Oku

Osmanlı Reklam Başarı Hikayesi

Analytica | 2019-04-30

Osmanlı Reklam; Dünyanın ilk SAP S/4 HANA 1610 projesinin hayata geçirmesinin ardından bir ilke imza atarak Türkiye’nin ilk SAP BusinessObjects Cloud projesini hayata geçirmiştir.

Devamını Oku

Artan Kur ve Süper Lig'in Eriyen Pazar Değeri

Kıvanç Oktaş | 2019-08-08

Süper Lig'in ilk haftasının tamamlandığı şu günlerde ülkede hakem hataları, VAR performansı ya da teknik direktör eleştirisi yapılmıyor olması ezber bozucu. Bunun arkasındaki en büyük etkense kuşkusuz ligimizden çok daha büyük heyecan ve endişeyle takip ettiğimiz kur artışları, bunu tetikleyen siyasal ve ekonomik gelişmeler.

Devamını Oku

2018 Bitcoin Kehanetlerine Analitik Bakış

Analytica | 2019-08-08

Son dönemde kırdığı rekorlarla adını duyuran Bitcoin şüphesiz kripto para piyasasının en çok yatırım alan üyesi. Bu nedenle de gelecekteki hareketleri en çok merak edilen para birimi diyebiliriz. Bitcoin ile hayatımıza giren blockchain adını son dönemde daha sık duyar olduk.

Devamını Oku